Często zadawane pytania

 

Poniżej prezentujemy najczęściej zadawane pytania (tzw. FAQ), które może Państwa zainteresują. Można się z nich dowiedzieć np. na jakiej zasadzie Aveho™ likwiduje odór i przykre zapachy.

 

 

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA
1.  Jak działa Aveho™?

Kiedy czujemy przykry zapach, znaczy to, że do naszego nosa docierają substancje chemiczne. Są one obecne w powietrzu w bardzo małym stężeniu - pomiędzy 1 na milion a 100 na milion cząsteczek.  Aveho™ wiąże albo rozkłada te substancje chemiczne. Kiedy cząsteczki Aveho™ napotykają na cząsteczki wywołujące odór, Aveho™ wyłapuje dużo z nich  zarówno w powietrzu jak i w wodzie. Wyłapane cząsteczki zapachu zostaną związane z Aveho™ na stałe albo rozłożone na inne substancje, które nie mają już przykrego zapachu.

2. Co to jest odór?

Odór to "brzydki zapach". To substancja, która zawiera często cząsteczki azotu, tlenu lub/i siarki. Aveho™ zadziała  bezpośrednio na te związki, wiążąc je albo przekształcając w substancje, które nie mają już przykrego zapachu.


3. Używam już środka przeciwbakteryjnego, po co mi Aveho™?

Wiele osób mylnie ufa, że środki przeciwbakteryjne usuną wszystkie brzydkie zapachy. Środki przeciwbakteryjne usuwają tylko zapachy spowodowane przez bakterie. Bakterie wytwarzają zapachy podczas trawienia źródła pożywienia.

Jednak wiele przykrych zapachów powstaje z innych, niezwiązanych z bakteriami powodów. Eliminacja bakterii nic wtedy nie pomoże. Podczas gdy środki przeciwbakteryjne wyeliminują tylko odory spowodowane przez bakterie, Aveho™ poradzi sobie ze znacznie większą liczbą problematycznych zapachów, łącznie z tymi pochodzenia bakteryjnego.

Dodatkowo Aveho™ usunie zapach, nie niszcząc bakterii korzystnych dla zdrowia.
Ograniczone działanie środków przeciwbakteryjnych może zostać rozszerzone poprzez zastosowanie Aveho™ razem z lub zamiast środków przeciwbakteryjnych.

4. Jak działanie Aveho™ różni się od działania węgla aktywnego?

Węgiel aktywny ma zdolność absorpcji szerokiej gamy zapachów. Prawdę mówiąc węgiel absorbuje, i dobre, i przykre zapachy i z tego powodu jego pojemność-zdolność absorpcji- może szybko się zużywać. To znaczy, że aby wyeliminować specyficzne czy szczególnie silnie odory, potrzeba dość dużej ilości węgla. Aveho™ to selektywna technologia eliminacji odoru.  Różne rodzaje przykrych zapachów - związki chemiczne oparte na siarce, azocie czy tlenie - są wybiórczo  usuwane przez odpowiadające im rodzaje Aveho™. Dzięki temu Aveho™ nie zużywa się tak szybko jak węgiel i  eliminuje przykre zapachy także w miarę ich ciągłego powstawania. Dodatkowo dzięki Aveho™ zachowamy przyjemne zapachy, jeśli zdecydowaliśmy się na ich zastosowanie. Jednym z minusów produktów opartych na węglu jest duża ilość pyłu i zabrudzenia, które powoduje.


5. Jak długo Aveho™ będzie działać?

Każda sytuacja jest inna. W zależności od ilości produktu i od nasilenia odoru, Aveho™  jest w stanie działać długoterminowo. np. kilka miesięcy w butach.
Aveho™ rozpuszcza się w wodzie i może zostać spłukane wodą.


6. Jak szybko Aveho™ usuwa smród?

Aveho™ potrafi zadziałać nawet po kilku minutach. Przy niektórych zastosowaniach powierzchnia, którą spryskujemy, powinna być sucha. Czasem potrzeba kilku godzin albo kilku dni zanim zapach zostanie wyeliminowany. Zastosowanie Aveho™ jak najbliżej źródła pozwala na najszybsze usunięcie smrodu.

Nakierowanie powietrza przesiąkniętego brzydkim zapachem na powierzchnię spryskaną Aveho™ przyspiesza działanie produktu.
   

7. Jakie rodzaje smrodu Aveho™ usuwa?

Aveho™ najlepiej nadaje się do usuwania zapachów moczu, kału, psującego się jedzenia, kanalizacji.  Struktura chemiczna tych zapachów oparta jest na siarce i azocie. Może także usuwać inne smrody. To najnowsza technologia i nie została jeszcze przetestowana w każdej sytuacji. Zachęcamy do prób i ucieszymy się z informacji zwrotnej.
 

8.  Gdzie można  zastosować Aveho™?

Aveho™ ma bardzo wiele zastosowań.  Można nałożyć je na materiały, obicia, dywany, wykładziny,materiały chłonne, twarde podłoża i wiele innych. Ze względu na wysoką wydajność nie trzeba nakładać za dużo Aveho™, gdyż może pozostać osad. Aveho™ rozpuszcza się w wodzie i może zostać spłukane wodą  albo odkurzone na sucho.


9. Skąd nazwa "Aveho"?

"Aveho" to po łacinie "usuwać".

 
10. Czy Aveho™ usuwa lotne związki organiczne?

Nie. Aveho™ usuwa związki oparte na siarce, azocie i tlenie i dlatego nie usuwa efektywnie lotnych związków organicznych.  Żeby usunąć lotne związki organiczne prosimy o kontakt na adres email s.scheiner@anb.com.pl

 

pixel